CANLI DİNLE   
10.04.2012
Santana’dan Yeni Albüm
Dünyaca ünlü müzisyen Carlos Santana’nın 36. albümü “Shape Shifter” Mayıs ayında yayınlanıyor. 13 şarkıdan oluşan enstrümantal ağırlıklı albüm 90’ların sonlarından günümüze uzanan bir yolculuk şeklinde.

Virtüöz Carlos Santana’nın imzası niteliğinde kendini belli eden gitarlarıyla hayranlarını mutlu edecek bu albümde ayrıca Andy Vargas ve Tony Lindsay ’in vokal yaptığı bir şarkı da bulunuyor. Carlos Santana’nın “Shape Shifter” albümünde ayrıca sürpriz olarak sanatçının oğlu Salvador Santana da 2 şarkıda piyano çalarak babasına eşlik ediyor.

Bir Saygı Albümü!

Aborjinlere ve Amerikan yerlilerine de bir saygı duruşu niteliğindeki Shape Shifter albümü, Santana’nın uzun yıllardır aklında olan ve gerçekleşmeyi bekleyen bir projesiydi. Her zaman olduğu gibi Santana bu albümde de müziğiyle sihirli bir şekilde dil ve kültür ayrılıklarını ortadan kaldırıyor.

Rolling Stone dergisinin “Tüm Zamanların En İyi 100 Gitaristi” arasında yer alan, altmışlı yıllardan günümüze dek 100 milyondan fazla albümü satılan, Türkiye dahil dünyanın birçok yerinde konserler veren ve Rock and Roll of Fame’de yer alan Santana 10 Grammy ödülü ile günümüzün en başarılı müzisyenlerinden biri. Sanatçının yeni albümü Shape Shifter, Mayıs ayında Sony Music etiketiyle müzik marketlerde olacak.

Albüme adını veren Shape Shifter şimdi http://www.santana.com‘dan dinlenebilir.

Shape Shifter:

1. Shape Shifter
2. Dom
3. Nomad
4. Metatron
5. Angelica Faith
6. Never The Same Again
7. In The Light of a New Day
8. Spark of the Divine
9. Macumba In Budapest
10. Mr. Szabo
11. Erez La Luz
12. Canula
13. Ah, Sweet Dancer

 
 
 
Capital Radio Windows Player
 

Bizi Takip Edin İletişim  
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
 
Capital Radio 93.8 FM bir CAPITALCITY PUBLISHING LTD. kuruluşudur. Powered by: NOVEMBERSON PRODUCTION